Domowe sposoby na wzdęcia

domowe sposoby na wzdęcia

Domowe sposoby na wzdęcia – wzdęcia to nie tylko zwykła dolegliwość z przejedzenia się, mogą to być także sygnały, że dzieje się coś niepokojącego z naszym zdrowiem, szczególnie z przewodem pokarmowym. Zazwyczaj, jednak ich przyczyna jest dość błaha i łatwo im zapobiec.

Spis Treści

Domowe sposoby na wzdęcia

domowe sposoby na wzdęcia

Przede wszystkim należy unikać pewnych niezdrowych pokarmów, które są czynnikiem je wywołującym. W szczególności są to takie produkty, jak słodycze, głównie czekolada, napoje gazowane, ale też cebula, świeże pieczywo, czy orzechy i suszone owoce. Najbardziej efektywny dla zapobiegania krępującym wzdęciom, a często także występującym przy tym gazom, jest krótki spacer. Ważne jednak jest to, by odbywał się on w dość szybkim tempie. Zastosować także można czerwoną herbatę lub napar z mięty czy kopru włoskiego.

Wielu specjalistów poleca także ćwiczenia, szczególnie pilates i jogę, które mają za zadanie rozluźnienie mięsni, a to z kolei wpłynie na zlikwidowanie wzdęć. Warto przy tym wszystkim zastanowić się też nad tym, jak bardzo sami przyczyniamy się do powstawania wzdęć.

Warto Przeczytać: Germitox Opinie

Domowe sposoby na wzdęcia – kilka wskazówek

Domowe sposoby na wzdęcia – tryb naszego życia ma tu bardzo duży wpływ na wzdęcia. Poza wyrzuceniem szkodzących produktów, należy także odstawić nikotynę i alkohol oraz ograniczyć stresujące sytuacje. To wszystko także wpływa na prace naszego organizmu. Zalecane są także owoce, szczególnie jabłka i truskawki które mają duża ilość witamin i minkroelementów.

W przygotowywaniu potraw dobrze jest posypać je majerankiem, imbirem lub tymiankiem, które pomogą lepiej trawić i ograniczą występowanie wzdęć. Do diety warto wprowadzić więcej nabiału, szczególnie sery, ale także podroby. Taka zmiana powinno szybko przynieść skutki.

Jeśli jednak zmiana nawyków żywieniowych ani ograniczenie stresu i prowadzenie zdrowego trybu życia nie pomoże, warto udać się do specjalisty. Być może problem tkwi znacznie głębiej, a domowe sposoby na wzdęcia mogą okazać się nie wystarczające.

Wzdęcia w Ciązy

wzdęcia w ciązy

 

Wzdęcia w ciąży – wzdęcia to obok zaprać powszechne zjawisko dotykające kobiety będące w ciąży. Stykają się one z nim jednak, gdy ciąża jest już mocno zaawansowana. Wówczas mogą powodować wiele niekomfortowych sytuacji. Są jednak sposoby, które mogą w tej kwestii skutecznie pomóc. Najważniejsze jest przede wszystkim to, by poznać mechanizm powstawania wzdęć.

Poznanie reakcji swojego organizmu jest podstawą do wykluczenia pewnych potraw lub też zachowań. Bo podkreślić trzeba, że wzdęcia  jak i wzdęcia w ciąży są głownie wynikiem niewłaściwej diety oraz pierwszym sygnałem, że coś niedobrego zaczyna się dziać.

Szczególnie w tym czasie należy więc zmienić dietę na bardziej zdrową i odpowiednią, a także większą uwagę skupić na sposobach spożywania jedzenia. Posiłki trzeba bowiem zjadać w spokojnej bez pośpiesznej atmosferze. Kobiety w ciąży są także przekonane, że muszą w tym okresie jeść za dwoje, co często także jest przyczyną występowania wzdęć. Lepiej jeść mniejsze porcje, a częściej. Objadanie się sprzyja problemom żołądkowym. Polecam także sprawdzić inny artykuł na naszej stronie – domowe sposoby na wzdęcia .

Wzdęcia w ciąży a dieta

Pamiętać przy tym trzeba, by menu było zróżnicowane. Dziecko z pewnością lepiej będzie się rozwijać, gdy będą mu dostarczane różne wartości odżywcze, a przyszła matka nie będzie cierpieć na wzdęcia, warto zapoznać się także z suplementami diety takimi jak – detoxyn. Ważne są przede wszystkim duże ilości owoców i warzyw. Warto także zwrócić uwagę na to, co nam szkodzi.

W okresie ciąży żołądek może być dużo bardziej wrażliwy, niż wcześniej i wiele produktów może być niewskazanych. Obserwacja jest tu ogromnie istotna.  Przede wszystkim ważne jest to, by zadbać o to, by jedzenie posiłków stało się pewnym rytuałem i przyjemnością.

 Szybkie i łapczywe jedzenie służy występowaniu wzdęcia jak i  może pojawić się problem  jakim są zaparcia. Dzieje się tak, ponieważ zamiast spokojnego dostarczenia organizmowi pokarmów, dostają się do niego duże ilości powietrza.  Żadne leki i środki farmakologiczne nie będą więc tak efektywne, szczególnie jeśli występują wzdęcia w ciąży, tak jak zmiana nawyków żywieniowych.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.