Depresja objawy - jest chorobą, która dotyka coraz większa liczbę osób. Jej leczenie jest niezwykle trudne, czasem wręcz niemożliwe. Wszystko zależy od stopnia rozwoju depresji i samego pacjenta. Początkowe objawy depresji mogą zostać zlekceważone, zwłaszcza przez chorego. Dlatego tak ważne jest to, by bliscy chorej osoby w porę dostrzegli niepokojące sygnały.

Jakie Są Objawy Depresji ?


depresja objawy

Przede wszystkim zwrócić uwagę należy na pogarszający się stan emocjonalny, przejawiający się apatią, sennością, brakiem zainteresowania czymkolwiek oraz spadkiem dobrego nastroju. Oczywiście takie objawy nie muszą wcale świadczyć o tym, że choruje się na depresję.Czasem mogą być zwyczajnym brakiem formy lub wynikiem dużego zmęczenia.

Jeśli jednak nie ustają w ciągu kilku dni, może to świadczyć o poważniejszym problemie. Ważne jest to by jak najszybciej rozpoznać depresję. Ma to szczególne znaczenie dla pomyślnego leczenia. Im później jest ona wykryta, chory cierpi coraz bardziej.


Jakie mamy rodzaje depresji ?


Objawy depresji mogą być łagodne, umiarkowane lub ciężkie. W każdym przypadku ma ona inne podłoże i jest wynikiem różnych przeżyć. W początkowym okresie depresja nie wpływa znacznie na prawidłowe funkcjonowanie, z czasem jednak może prowadzić do poważnych zaburzeń.

Chory w wyniku przedłużającego się stanu depresyjnego ma powiększające się kłopoty z koncentracją, nie umie podejmować jakichkolwiek decyzji, bo każda wydaje mu się zła. Pojawia się także niezdefiniowany strach i uczucie pustki i braku nadziei. Depresji mogą towarzyszyć także fizyczne dolegliwości.

Choremu może być wciąż zimno, czuje duże napięcie, a nawet ból zlokalizowany w różnych miejscach ciała.

Depresja w głębokim stadium rozwoju może także być przyczyną podejmowania wielokrotnych prób samobójczych lub okaleczania się. W takich wypadkach konieczna jest już jednak hospitalizacja oraz silne leki psychotropowe.Jakie by nie były objawy depresji, należy jak najszybciej zacząć walczyć z tą chorobą i nie dopuścić do pogłębienia się niepokojących objawów.


W początkowym okresie depresji objawy jakie można  zaobserwować to spadające zainteresowanie niemal wszystkim, co dzieje się dookoła chorego.  W niektórych przypadkach pojawia się także brak kontroli nad  niespodziewanymi atakami płaczu oraz nerwowości. Mówiąc o objawach poznawczych  szczególnie istotne są te, które mają na celu zaniżanie własnej wartości oraz negatywna samoocena. Mają one szczególne znaczenie dla późniejszego rozwoju choroby. Na tym etapie mogą także pojawić się próby targnięcia się na własne życie oraz wszelkie urojenia prowadzące do dalszych samookaleczeń.

Co jeszcze warto wiedzieć o deprsjiObjawy  motywacyjne w depresji przejawiają się tym, iż osoba taka nie potrafi sama zmobilizować się do jakiegokolwiek działania, staje się apatyczna i ma coraz większe problemy z podjęciem nawet prostych decyzji. W przypadku objawów somatycznych, w depresji objawiają się one tym, iż chory cierpi na znaczne zaburzenia snu, dzień miesza mu się z nocą.

Pojawiają się problemy z apetytem, może to być brak, lecz także zbyt wzmożony apetyt. Szczególnym objawem depresji są jednak próby samobójcze. Są one symptomem mocno zaawansowanej depresji i najczęściej podlegają leczeniu szpitalnemu. Wobec inne słabszych przypadków chorych na depresję można zastosować tylko leczenie farmakologiczne.

 

Depresja U Mężczyzn

Wielokrotnie to właśnie mężczyźni są znacznie trudniejszymi pacjentami, nie radzą sobie ze swoimi problemami, tak skutecznie jak kobiety. Najważniejszy jest więc moment , w którym należy rozpoznać depresję.Objawy depresji u mężczyzn nie zawsze są jednak tak widoczne, jak mogłoby się to wydawać. Wiele razy niestety wraz z chorobą mężczyzna wpada w inne nałogi. W większości przypadków obecne jest uzależnienie od alkoholu, leków lub narkotyków. Sprzyja to też temu, że panowie mogą targnąć się na własne życie.


Objawy depresji u mężczyzn – ciekawe informacje

Zauważyć też należy, że depresja u mężczyzn często jest wręcz niezauważalna. Z takich trudności pojawiło się przekonanie, że chorują oni dużo rzadziej, niż kobiety. Niestety nie jest to prawdą. Po prostu lekarzom wciąż brak odpowiednich umiejętności w postawieniu dokładnej diagnozy. Depresja u mężczyzn wielokrotnie działa w ukryciu. Nie ma tu nieustannego smutku i przygnębienia. Raczej niepokoić powinny stałe bóle głowy oraz wyczerpanie zarówno fizyczne, jak i psychiczne oraz problemy ze snem, czy też zaburzenia pracy organizmu jak zatwardzenia czy wzdęcia

Charakterystyczne jest też występowanie agresji, która rozładowuje napięcie. Wszystkie takie objawy depresji u mężczyzn powinny zwłaszcza niepokoić osoby, które są blisko chorego, ponieważ to im dużo łatwiej zauważyć pojawiające się zmiany w zachowaniu mężczyzny.

Zioła Na Uspokojenie

Warto zauważyć, że poza najbardziej popularną melisą, wybór pośród ziół uspokajających jest olbrzymi. To, co czyni, że tak często są one wybierane, to przede wszystkim fakt, iż są z reguły zdrowe dla całego organizmu i nie przynoszą dla niego takich konsekwencji, jak inne leki. Zioła uspokajające nie  przynoszą skutków ubocznych, lecz trzeba także być ostrożnym nawet jeśli przyjmujemy tylko zioła na uspokojenie.Niekiedy  może zdarzyć się tak, że zaszkodzą o wiele bardziej, niż myśleliśmy. Gdy mówimy  zioła uspokajające mamy na myśli szczególnie właśnie melisę, ale też passiflorę oraz chmiel. Przy czym to właśnie passiflora jest tym, który ma największe właściwości uspokajające.

Zioła Uspokające wskazówkiWielu specjalistów przestrzega przed nadmiernym stosowaniem  zioła pasiflora, bowiem w zbyt dużych ilościach może wywoływać dokuczliwe bóle głowy, a nawet zaburzenia wzroku. Pozostałe mają za zadanie w głównej mierze wyciszenie. Ważne jest więc to, by uważać, kiedy po nie sięgamy.

 Chmiel, ale także coraz bardziej znany kozłek lekarski swoim działaniem uspokoją nas, ale także w pewien sposób ograniczą naszą aktywność i wywołają dużą senność. Poleca się więc, by najlepiej przyjmować je wieczorem, gdy organizm potrzebuje odpoczynku, a jednocześnie może mu się oddać bez żadnych przeszkód.


Jeśli chodzi o zioła uspokajające to najbezpieczniejsza jest jednak melisa,jednak nie dla każdego jej działanie jest wystarczające, jednak melisa nie  powoduje  praktycznie żadnych skutków ubocznych i można ją bez przeszkód przyjmować o dowolnej godzinie dnia i nocy.

error: Content is protected !!
pl_PLPolski