Prawidłowy puls

0 Comments

Nie każdy wie, jaki powinien być prawidłowy puls u człowieka. Niby sprawa tak banalna, ale wciąż wiele osób ma z tym problemy. Okazuje się jednak, że nie zawsze można wprost powiedzieć, jaki naprawdę być on powinien.

Zwłaszcza jeśli dotyczy osób w różnym wieku. Bo przecież dzieci i dorośli mają odmienny prawidłowy puls. U najmłodszych dzieci puls ten jest znacznie szybszy. Z biegiem wieku staje się on coraz wolniejszy.

prawidłowy puls

Prawidłowy puls

Prawidłowy puls -dorosły człowiek powinien dziś mieć puls około 70 uderzeń na minutę. Jak mawiają lekarze, im mniej tym lepiej. Nie ma więc powodów do niepokojów, jeśli puls jest mały. Wprost przeciwnie. Według specjalistów jest to raczej prognoza, że nasze życie będzie długie. Prawidłowy puls więc to ten, który nie przekracza 70 uderzeń na minutę. Wszystko powyżej jest już odbiegnięciem od normy i powinien wzbudzić naszą czujność.

Prawidłowy puls u człowieka

Zwiększone bicie serca może bowiem prowadzić do zawałów lub udarów. Jak więc widać prawidłowy puls a raczej jego brak stanowi poważne zagrożenie nie tylko naszego zdrowia, ale i życia.  

Warto więc zatroszczyć się o to, by był on zawsze na prawidłowym poziomie. Przede wszystkim więc należy ograniczyć cholesterol. Jego nadmiar bowiem znacznie przyczynia się do tego, że nasze serce zmuszone jest pracować na szybszych obrotach. Szkodliwy i wpływający na prawidłowy puls jest także duży poziom cukru we krwi.

Jednak przede wszystkim to, co szkodzi nam najbardziej, to dostarczanie do organizmu większych ilości nikotyny oraz alkoholu. Palacze oraz osoby nadużywające napoi alkoholowych muszą być szczególnie ostrożni. Nic bowiem nie jest tak niszczące, jak te używki. Warto zdać sobie z tego sprawę zanim naprawdę będzie za późno, warto także zadbać i wspomóc nasze zdrowie aby utrzymać prawidłowy puls korzystając choćby z takich suplementów jak ravestin.

pl_PLPolski