Zatwardzenie domowe sposoby - kłopoty z zatwardzeniem to raczej powszechne zjawisko. Najczęściej odpowiada za nie niewłaściwa dieta i niezdrowy tryb życia. Praktycznie choć raz każdy zetknął się z tym problemem. Warto więc powiedzieć, jak najszybciej sobie z tym poradzić, rezygnując z leków i innych specyfików, które nie zawsze mają dobry wpływ na ogólny stan naszego zdrowia.

Zatwardzenie domowe sposoby


Zatwardzenie domowe sposoby

Nie każdy wie, że w przypadku zatwardzeń nie potrzeba od razu sięgać bo mocne środki przeczyszczające, lecz skorzystać z rad naszych babć. W zdecydowanej liczbie przypadków wcale nie potrzeba silnych medykamentów. O wiele lepiej zadziałać w sposób naturalny i prewencyjny.


Oczywiście stosując odpowiednią dietę, bogatą w błonnik i inne cenne właściwości, duża jest szansa, że unikniemy tych przykrych dolegliwości. Jeśli jednak przydarzą nam się problemy z oddaniem stolca, można sobie pomóc naprawdę stosując metody znane od lat, a wcale nieobciążające wątroby i nieprzyzwyczajające jelit do normalnej pracy.

Zatwardzenie domowe sposoby naszej babciPierwszą i najczęściej polecaną metodą jest wypicie na czczo szklanki wody z miodem. Pozwoli to na pobudzenie do pracy jelit i spowoduje, że staną się bardziej funkcjonalne. Innym znanym od lat rozwiązaniem tego przykrego problemu jest regularne jedzenie suszonych owoców, szczególnie śliwek i fig.


Można też spróbować siemienia lnianego. Jego wypicie powinno szybko przynieść ulgę. Jednak to, na co wskazuje się najczęściej, jako przyczynę występowanie zaparcia, to niewłaściwy tryb życia, pozbawiony ruchu. Nie musi to być jakiś znaczący wysiłek fizyczny.


Wystarczą regularne spacery, nawet na krótkich dystansach, by kłopoty z zatwardzeniami minęły, jak ręką odjął. Nieustanne siedzenie i brak ruchu to bowiem główne przyczyny tych zaburzeń.Zanim więc sięgniesz po jakiekolwiek leki, warto spróbować:  domowe sposoby na zatwardzenie

Zasady Diety Na Zaparcia

1.

Zaparcia dieta – Przestrzegać należy kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim do codziennego jadłospisu należy wprowadzić produkty mające w swoim składzie dużo naturalnego błonnika. Ważne przy tym jest spożywanie dużej ilości warzyw i owoców, najlepiej tych surowych lub suszonych, nieprzetworzonych w żaden sposób. Dodatkowo zadbać należy o to, by codziennie wypijać odpowiednio dużo wody – nawet 3 litry.

2.

Zaparcia dieta – czego unikać

Zaparcia diety – Warto zrezygnować z picia mocnej czarnej herbaty oraz większych ilości czerwonego wina. Świetne za to będą wszelkie jogurty czy kefiry. Pamiętać jednak należy, by wszystkie zmiany odbywały się spokojnie i powoli, tak by organizm nie zareagował zbyt gwałtownie. Kolejne nowe produkty wprowadzać stopniowo, ale i nie przesadzać w ilości przyjmowanego błonnika. Jego nadmiar może bowiem także być szkodliwy.

3.

Zaparcia dieta dodatkowe wskazówki

Ważne także w odpowiedniej diecie jest to, by posiłki przyjmowane były regularnie z odpowiednimi odstępami czasowymi. W przypadku jednorazowych zaparć można ratować się wypróbowanym przez babki sposobem wypicia soku z kiszonej kapusty, bądź zjedzenia suszonych śliwek lub zwykłego jabłka. O wiele lepsze jest jednak codzienne zdrowe odżywianie się połączone z aktywnością fizyczną. Tylko wówczas organizm będzie pracował prawidłowo, a co najważniejsze regularnie.