Czerwona i Zielona herbata są znane i pite od lat. Poznaj ich historię i właśiwości. Czy warto je pić ? Jak działają ? To i owiele więcej dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Czerwona Herbata Własciwości

Czerwona herbata właściwości - czy czerwona herbata rzeczywiście może być pomocna w odchudzaniu? Tezę tę wydaje się potwierdzać wiele osób. Widać to wyraźnie w sklepach, gdzie nie tylko sięgamy już po tak popularną czarną  i zieloną herbatę. Popularna coraz bardziej robi się także ta czerwona herbata. Nie bez powodu. Oprócz najlepszych tabletek na odchudzanie takich jak piperinox si mangue africaine warto właśnie wpomagać się zieloną herbatą.

Doceniają ją szczególnie ci marzący o smukłej sylwetce, pozbawionej zbędnych kilogramów i fałdek tłuszczu. Czerwona herbata wydaje się być pomocna wręcz  idealna do tego.

Czerwona herbata i jej właściwości odchudzające

Trzeba jednak wiedzieć jak ją pić, by okazała się skuteczna i pomocna w odchudzaniu. Dobrze też jest zdać sobie sprawę, że zadziała tylko w delikatnym stopniu.Samą herbatką nie zrzucimy wielkich ilości kilogramów. Ważne przy tym jest to, by zastosować odpowiednią dietę, zastosować suplementy na odchudzanie  i zmusić organizm do większej niż zwykle aktywności fizycznej.

Tylko takie połączenie może dać efekty, o jakich marzymy. Czerwona herbata na odchudzanie działa na szybszą przemianę materii, czyli na coś, co w przypadku odchudzania jest najważniejsze.  Najlepsze rezultaty jej stosowania otrzymuje się, gdy pije się ją w dość dużych ilościach.


Najbardziej optymalne są minimum 3 filiżanki na dzień. W zależności jednak od oczekiwań można tę dawkę powiększyć do 6 filiżanek.  Istotne przy tym jest także to, by pić ją zawsze po posiłkach. Tylko wówczas ma szansę zadziałać w sposób, jaki pragniemy.

  Czerwona herbata odchudzanie


  thé rouge

  Nie poleca się spożywania jej na pusty żołądek. Dlatego też należy odłożyć na bok wyobrażenie, że przez pewien czas, zamiast normalnego odżywiania się, będzie piło się tylko i wyłącznie takie napary.  Są to niepoważne eksperymenty, które mogą uczynić o wiele więcej szkody.


  Owszem, w początkowym okresie waga rzeczywiście będzie spadać, spustoszenie jakie zajdzie wówczas w organizmie może mieć naprawdę daleko idące konsekwencje dla zdrowia. Właściwości czerwonej herbaty mogą okazać się pomocne w walce z kilogramami jednak sama w sobie nie  zdziała cudów, dlatego bardziej stosowana jest jako dodatek w różnych dietach, czy sposobach na odchudzanie.

  Zielona Herbata Właściwości


  thé vert

  Zielona herbata - Azjaci  uważają ją za życiodajny i mający moc uzdrawiania napój, który wpływa na pracę mózgu, regeneruje zmęczony organizm, czy też poprawia metabolizm. Według wielu przedstawicieli tego kontynentu, zwłaszcza w Chinach i w Japonii, herbata zielona to najlepszy, naturalny lek na wszystkie prawie dolegliwości, nawet pomaga wątrobie. Jednakże jej popularność sięga daleko poza Azję. Ceniona jest również w Stanach Zjednoczonych i w Europie, bowiem jej lecznicze właściwości są naprawdę nieocenione.

  Jakie właściwości ma zielona herbata ?


  Jej właściwości możny by wyliczać niezliczoną ilość. Jak dowiodły różnorodne badania przeprowadzane w ośrodkach badawczych na całym świecie napój ten powinno się spożywać regularnie, bowiem wpływa to w bardzo dobry sposób na funkcjonowanie całego organizmu. 

  1.

  Według badań zielona herbata wpływa pozytywnie przede wszystkim na odporność organizmu. Dzięki swoim właściwościom zapobiega wzrostowi poziomu cukru we krwi, dzięki czemu jest zalecana cukrzykom.

  Herbata ta wpływa także na obniżanie poziomu cholesterolu, przynosi ulgę w chorobie wrzodowej, pozytywnie działa na pracę układu krążenia, dzięki czemu ma duży wpływ w profilaktyce chorób serca jak ravestin.

  2.

  Dostarcza ona, bowiem cennych witamin, takich jak  witamina A, E, mangan, potas, cynk oraz miedź. Dzięki występującym w niej przeciwutleniaczom ma także, co bardzo ważne ogromny wpływ na profilaktykę chorób nowotworowych. Z kolei obecność teiny w herbacie wpływa na przyspieszenie procesu przemiany materii, jest, więc zalecana osobom, które chcą zrzucić kilka kilogramów. Katechiny, czyli antyutleniacze znajdujące się w tej herbacie niszczą wolne rodniki, dzięki czemu przeciwdziała procesowi starzenia się organizmu.


  3.

  Do jej pozytywnych właściwości należy także neutralizowanie nikotyny w organizmie, powinna być, więc pita przede wszystkim przez osoby palące papierosy, a także niweluje skutki popularnego kaca po przedawkowaniu alkoholu. Ważną  funkcją  zielonej herbaty jest także fakt, iż działa ona pobudzająco i poprawia koncentrację, wpływając na szybkość zapamiętywania.

  Zielona herbata parzenie  Sposobów parzenia zielonej herbaty jest wiele. Jednak w tradycji japońskiej znaleźć możemy rytuał, który dokładnie tłumaczy jak ten napój powinien być parzony. Według niego w pierwszej kolejności powinno się ugotować litr wody i odstawić, aby trochę przestygł. Według tej tradycji herbaty zielonej nie powinno parzyć się wrzątkiem, a wodą mającą około 70 st C. Do innego naczynia wsypać należy około 3 – 5 łyżeczek wysuszonej herbaty i zalać wcześniej przygotowaną i lekko przestudzoną wodą.


   Pamiętać też należy o czasie jej parzenia, nie powinien on być dłuższy niż 3 minuty. Po upływie tego czasu powinniśmy odcedzić przygotowany napar i wlać napój do dzbanka, który wcześniej wyparzony został wrzątkiem. W każdej kulturze są jednak rozbieżności.  Część wielbicieli zielonej herbaty twierdzi, że delektować się napojem można jeszcze trzykrotnie zalewając raz już zaparzane liście. Inni twierdzą, że prawdziwy smak herbaty poczuć można dopiero po zaparzeniu jej woda mineralną niegazowaną bądź wodą oligoceńską.


   Wszyscy jednak zgodnie twierdzą, że nie powinno się do niej dodawać mleka, bo psuje to całkowicie jej smak. Dodać można za to odrobinę cukru lub też cytryny, jeśli komuś takie połączenie smakuje. Jedno jest pewne herbata zielona jest napojem zasługującym na regularne jego spożywanie.