adiplex przeciwskazania

Suplementy to jeden ze sposobów na zgubienie wagi. Dość prosty, bo wystarczy tylko przyjmować kapsułki takie jak ​piper​inox  albo specj​​​​alne napoje, a aktywne substancje w nich zawarte zrobią całą resztę. 

Oczywiście, w rzeczywistości suplement sam z nadwagą się nie rozprawi, może jednak cały proces odchudzania wesprzeć. Pod warunkiem, że jest to suplement wysokiej jakości. Czy Adipex Retard zalicza się do tej grupy?

Adipex Retard

Czy Adipex Retard to bezpieczny środek?

Adipex Retard to tabletki na odchudzanie, znane z wysokiej skuteczności, ale i licznych skutków ubocznych. W 2000 roku Komisja Europejska nakazała ich wycofanie z rynku, ten przepis został jednak uchylony przez Trybunał Europejski.

Kilka państw unijnych przywróciło Adipex Retard do sprzedaży, w tym Czechy, ale lek dostępny jest wyłącznie na receptę.

Pojawia się więc pytanie – czy warto je zamówić w innym kraju i kupić na własny użytek?

Najczęściej czytane:​Green Barley Plus

Adipex – dlaczego nie warto go brać?

 Adipex Retard uchodzi za bardzo groźny z powodu swojego składu. W leku znajduje się fenteramina, czyli pochodna amfetaminy. Jest ona odpowiedzialna za hamowanie apetytu i rzeczywiście jest pod tym względem bardzo skuteczna, jednak z drugiej strony, fenteramina jest substancją uzależniającą, jak narkotyk, może się więc okazać że utrata wagi pociągnie za sobą bardzo poważne konsekwencje zdrowotne.

Z tego względu w Polsce Adipex Retard można nabyć tylko w nielegalnych źródłach, ewentualnie przywieźć go z zagranicy. Jego cena to około 60 złotych za 30 tabletek, za opakowanie zawierające 100 tabletek trzeba zapłacić 160 złotych.

Dla kogo jest Adipex Retard?

Adipex Retard zalecany jest niemal wyłącznie dla osób z niewielką nadwagą, z BMI poniżej 30. Jest on środkiem wspomagającym konwencjonalną utratę nadwagi, gdy sama dieta i ćwiczenia przestają już być skuteczne, a do zrzucenia jest jeszcze kilka niechcianych kilogramów.

 Lek działa dość gwałtownie, ale i krótko, dlatego na dłuższą metę jego stosowanie jest pozbawione sensu, stosuje się go wyłącznie doraźnie. Mimo to warto się zastanowić, czy nie lepiej jest wydłużyć trochę swoją kurację odchudzającą - Adipex Retard faktycznie może pomóc szybko zgubić nadwagę, ale jest spore ryzyko, że odbije się to negatywnie na zdrowiu.

Adipex Retard – przeciwwskazania

Jakie skutki uboczne wywołuje Adipex Retard?

  • Poza wspomnianym ryzykiem uzależnienia się od pochodnej amfetaminy, Adipex Retard może zaszkodzić jeszcze na wiele innych sposobów.

 

  • Na liście możliwych powikłań znajdują się reakcje alergiczne na zawarte w tabletkach składniki
  • Adipex Retard może też podnieść ciśnienie krwi lub w inny sposób uszkodzić układ krążenia.


  •  Adipex Retard na pewno zaszkodzi kobietom z nadczynnością tarczycy, jaskrą, niewydolnością nerek, niewskazany jest również przy depresji oraz anoreksji. 


  • Absolutnie nie wolno tego leku łączyć z alkoholem czy narkotykami, ani stosować po przekroczeniu 65 roku życia.


Co jeszcze musisz wiedzieć o stosowaniu tego leku !!!

Jeśli lek przyjmowany jest dłużej niż trzy miesiące, zwiększa się ryzyko nadciśnienia płucnego, łącznie z zagrożeniem życia. Mogą też wystąpić choroby układu krążenia oraz uszkodzenia mózgu.

Adipex Retard potrafi też nasilić objawy chorób psychicznych oraz doprowadzić do zaburzenia naturalnych funkcji seksualnych. I jest wysoce uzależniający.


Opinie o Adipex Retard

Mimo swojej nienajgorszej skuteczności, Adipex Retard nie jest zbyt często polecany przez innych użytkowników. Główny powód tej niechęci to oczywiście niepożądane skutki uboczne, które pojawiają się całkiem często.

Podczas stosowania Adipex Retard bardzo często pojawiają się bowiem zawroty głowy, ataki duszności, napady lęku, wyraźnie spada samopoczucie, zaczyna brakować energii.

Innymi słowy, jeżeli podczas kuracji odchudzającej wskazana jest dodatkowa suplementacja, lepiej by nie był to Adipex Retard, ale jakiś znacznie bezpieczniejszy środek o sprawdzonym działaniu i zdecydowanie mniej groźnym składzie – a wybór jest pod tym względem naprawdę duży.

pl_PLPolski